Certifikace
ČSN EN ISO 9001:2016
ČSN EN ISO 3834-2:2022
ČSN EN 1090-1+A1:2011
Solidworks
3D ModelováníTradiční firma
Založena 1992Zadat poptávku

O nás

Základní informace

Česká rodinná firma INGMAR, spol. s r.o. sídlí v Praze a výrobu provozuje v Dolních Jirčanech. Základními specializacemi jsou výroba ocelových konstrukcí a montovaných hal, výroba anténních stožárů určených například pro telekomunikace. Zaměřuje se také na zámečnické výrobky, výrobu a montáž zábradlí, vrat, bran, ramp, vjezdových zábran a schodišť. Zajišťuje montáž a revize bezpečnostních systémů Söll.

Mezi základní hodnoty společnosti patří otevřené a upřímné vztahy a maximálně proklientský přístup. Ten zaručí profesionální tým odborníků, kteří svou práci dělají poctivě a s nadšením.

Náš příběh

Společnost založil pan Rudolf Mareš roku 1992. Vznikla odloučením se od podniku Konstruktiva Praha. Mezi zakladatele patřili především odborníci a bývalí zaměstnanci Konstruktivy, kteří tak přinesli patřičnou praxi a nedocenitelné zkušenosti z výroby. Hlavní činností byla především výroba a montáž ocelových konstrukcí.

Původní výrobní prostory se nacházely ve středisku Zemědělského stavebního podniku a.s. v Praze Uhříněvsi. V důsledku celkového rozvoje firmy začal být časem tento areál nevyhovující, zejména z důvodu kapacity.

V roce 2006 byla dokončena výstavba nového zázemí a firma svou výrobu přestěhovala do nového areálu v Dolních Jirčanech nedaleko Jesenice u Prahy. Součástí areálu je administrativní budova s ubytovnou, která je propojena s výrobní halou.

Rok 2010 byl pro firmu rokem generační obměny a předání vedení společnosti z otce na syna. Vedení se ujímá Petr Mareš. S hlubokým obdivem k odvaze a úspěchům svého otce přebírá firmu, kterou dodnes dále intenzivně rozvíjí a posouvá.

V roce 2011 byl výrobní areál v Dolních Jirčanech rozšířen o skladovou halu. Výrobní prostory byly osazeny mostovým jeřábem o nosnosti 5 tun a vybaveny mechanickou dílnou.

Za řadu let svého působení na trhu firma INGMAR rozšířila oblasti svého zaměření a díky odbornosti a skvělému vybavení získala několik cenných certifikátů včetně certifikátu managementu jakosti kvality ISO 9001:2009 v oborech výroba a montáž ocelových konstrukcí, zámečnická výroba a provádění staveb. Udělené certifikáty dokládají její profesionalitu, vybavenost a kvalitu prováděných prací.

Vstřícnost v jednání

O vstřícné jednání se snaží kde kdo, ale u nás vstřícné jednání opravdu zažijete. Máte problém? Přijedeme k Vám společně s Vámi problém zanalyzujeme a navrhneme Vám možná řešení. 

3D modelování v Solidworks

Pro Vaší lepší představu Vám vypracujeme 3D vizualizaci projektu. Tato vizualizace Vám ukáže veškeré detaily a záludnosti projektu a tím předejdeme případným nedorozuměním. 

Náš tým

Jsem na svůj tým hrdý. V dnešní době, kdy řemeslo není atraktivní se nám podařilo mít partu nadšených řemeslníků, které jejich práce baví. Mohu si přát víc? 

Certifikáty

Zaměření

Specializujeme se na výrobu ocelových konstrukcí a montovaných hal,  vyrábíme anténní stožáry například pro telekomunikace. 

Součástí naší činnosti jsou také zámečnické výrobky. Vyrábíme a montujeme např. zábradlí, vrata, brány, rampy, vjezdové zábrany a schodiště. 

Zároveň zajišťuje montáž a revize bezpečnostních systémů Söll.

Jsme držitelem certifikátu managementu jakosti kvality ISO 9001:2009 v oborech výroba a montáž ocelových konstrukcí, zámečnická výroba a provádění staveb.

Ingmar v číslech

0+
Zákazníků
0+
Projektů
0+
Odpracovaných hodin
0+
Výrobků v kg

Náš tým

Ing. Petr Mareš, IWE

Jednatel společnosti

Ing. Ondřej Trčka

Technik

Bc. Lukáš Charvát

Technik

Martin Zajíček

Technik a obsluha CNC

Ing. Jakub Škorpa

Ekonom

Ing. Gabriela Marešová

Administrativa

Štěpán Liška

Technik